Náš príbeh - Víkendové mlsanie

Náš príbeh

Ak človek nájde vo svojom živote to, čo ho baví, je to výhra. Mať prácu, ktorá je zároveň záľubou je niečo, po čom sme vždy túžili.

Každý z nás mal svoju prácu. Pečenie bolo kedysi len hobby, ktorému sme sa s priateľom venovali vo voľnom čase – najmä teda po víkendoch. Raz na Vianoce sme pomáhali priateľovej mame s vianočným pečením – mala mnoho objednávok a každá pomocná ruka sa zišla. Ohlasy na naše koláčiky boli vtedy až nad očakávania dobré a hneď, ako sa blížila Veľká noc, začali sa ľudia z Vianoc ozývať a zisťovať, či im napečieme znova. Najskôr sme si neboli istí, no pozitívne ohlasy a dopyt od ľudí nás presvedčili. Bol to taký prvý impulz, že by sme sa pečeniu mohli venovať aj vo väčšom. Rozhodli sme sa, že začneme doma a uvidíme, ako to pôjde. Časom sa začali objednávky hromadiť a naše podmienky doma nás už limitovali. Preto sme sa odhodlali otvoriť si našu prvú prevádzku v Podunajských Biskupiciach. Bolo to dosť náročné a pečenie žiaľ nevedelo pokryť všetky naše náklady. Dnes už na dni, kedy sme sa skoro nezastavili, spomíname našťastie len s úsmevom. Z kuchyne sme utekali upratovať vchody, ráno sme zase odhŕňali sneh. Keďže sme si nechceli brať pôžičky, bolo nám každé euro vzácne. Bola to dlhá cesta. Odvtedy sme toho napiekli už skutočne veľa, náš team sa rozrástol na 8 ľudí, s vašimi koláčikmi sme precestovali tisícky kilometrov a víkendové pečenie sme rozšírili z 2 na 4 dni v týždni. Okrem Bratislavy máme prevádzku už aj v Senci a dúfame, že sa nám podarí rásť aj v budúcnosti.

Naše podnikanie posilnilo aj náš vzťah. Síce častokrát riešime prácu aj doma a ťažko sa nám oddeľuje súkromný a pracovný život, no zároveň sme sa vďaka vedeniu spoločnej firmy mnoho naučili. Celou tou cestou sme išli spolu, riešili sme krízy i úspechy, radosti i starosti. Boli sme na to vždy dvaja a aj to nás viedlo vpred. Podporovali sme jeden druhého.

Naše víkendové bonboniéry už poznajú mnohí. Pečieme pre oslávencov, ale aj tých, ktorí si len tak radi osladia svoje dni. Napečené máme aj pre zábudlivcov a všetky neplánované návštevy. Od štvrtka do nedele to u nás rozvoniava tými najsladšími ingredienciami. Svojho favorita si u nás nájde každý – každý jeden víkend ponúkame skutočne pestrý mix, ktorý zahŕňa moderné, ale aj klasické koláčiky. Do dezertov sme sa snažili vložiť vlastný rukopis, odlíšiť sa od ostatných, no zachovať kvalitu a čerstvosť surovín. Myslím, že sa nám podarilo prísť s  niečím, čo v Bratislave chýbalo a teší nás, že sme si za tie roky nášho pôsobenia získali mnohých ľudí, ktorí sa k nám radi vracajú. Niektorých už poznáme aj po mene.  

Na záver nášho príbehu by som rada podporila dnešných začínajúcich podnikateľov, aby sa nevzdávali pri prvých neúspechoch. Je normálne, ak sú začiatky ťažké a vyčerpávajúce. Zotrvajte v snahe, ktorá znamená splnenie vášho sna. Tak, ako sa to podarilo aj nám.

Marianna